Z regionem warmińsko-mazurskim zaznajomi nas Łukasz Wojtas Szef Kuchni Restauracji Romantyczna w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Podczas tej podróży również spotkamy niezwykłych ludzi – m.in. młynarzy, rybaków oraz producentów owczych serów i doskonałej wołowiny z obszaru objętego programem Natura 2000. Ich opowieści już możecie odkrywać w zakładce Producenci i Szefowie Kuchni.

Puentą opowiedzianych przez producentów i szefów kuchni historii, będą z nimi osobiste spotkania na terenie Hotelu SPA Dr Irena Eris na Wzgórzach Dylewskich. 20 października w Rybakówce, odbędzie się wieczorna degustacja przy ogniu i grillu, podczas której Goście hotelu i okoliczni mieszkańcy, będą mieli okazję do spróbowania słodkowodnych ryb oraz dań z warzyw korzeniowych, a także wysłuchania kolejnych opowieści ekspertów od kulinariów.

Śniadanie degustacyjne „Jesienny stół” z producentami oraz ekskluzywna Kolacja „Sielanka” 21 października dla zaproszonych Gości – to wydarzenia podsumowujące kulinarną wędrówkę po regionie warmińsko-mazurskim. W sobotni wieczór po raz pierwszy połączą talenty i wiedzę wszyscy szefowie kuchni trzech Hoteli SPA Dr Irena Eris – Łukasz Wojtas (Restauracja Romantyczna na Wzgórzach Dylewskich, Janusz Myjak (Restauracja Szósty Zmysł w Krynicy-Zdroju) i Przemysław Gryz (Restauracja Art Déco w Polanicy-Zdroju). To oni, wykorzystując bogactwo lokalnych produktów, przyrządzą dania łączące w sobie regionalne receptury z nowoczesnymi, modnymi oraz tradycyjnymi – wracającymi do łask technikami kulinarnymi.

Na ten wieczór wnętrze tradycyjnej drewnianej Gospody Sielanka zostanie zaaranżowane w nowoczesny sposób z wykorzystaniem potencjału naturalnych „dekoracji i efektów”: drewna, światła, dźwięku i zapachów dochodzących z kuchni, bo wszystkie dania będą przyrządzane na oczach gości. Każde danie, które otrzymają goście wieczoru zostanie ubarwione opowieścią szefa kuchni, który je stworzył – o źródle, produktach i technikach wg jakich zostało przyrządzone. Posłuchamy historii opowiedzianych smakiem „TASTY STORIES”. Tłem tych opowieści będzie piec chlebowy, w którym upieką się pachnące bochny chleba specjalnie na ten magiczny wieczór.

Partnerem spotkań kulinarnych na terenie Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie jest Gmina Ostróda.